Booking.com Booking.com

istanbul havaliman? konaklama

İstanbul’a mı seyahat ediyorsunuz? İşte havaalanı yakınında kalınacak en iyi yerlerden bazıları.

İstanbul havaalanına yakın bir otel veya konaklama sırasında kalacak bir yer arıyor olabilirsiniz. Çok uygun olan havalimanına çift yönlü servis hizmeti sunan birçok otel ve apart bulunmaktadır.

İstanbul, Avrupa’nın en popüler turistik yerlerinden biridir ve havalimanına yakın birçok otel bulunmaktadır. Ayrıca gecelik veya haftalık kısa süreli kiralama sunan daireler de bulabilirsiniz.

İstanbul, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Şehir sadece tarihi binaları, güzel camileri ve lezzetli yemekleriyle değil, aynı zamanda havalimanıyla da ünlüdür.

İstanbul Havalimanı, dünyanın en işlek havalimanlarından biridir ve birçok uluslararası havayolunun merkezidir. İki terminali vardır: İstanbul Atatürk Havalimanı (eski terminal) ve İstanbul Yeni Havalimanı (yeni terminal).

İstanbul havalimanının eski terminali, 1924 yılında modern Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk tarafından açıldı. Dünya Savaşı sırasında askeri uçaklar için bir merkez olarak hizmet verdiğinde önemli bir yerdi.

İstanbul Havalimanı’nın yeni terminali, üç yıl süren bir inşaat sürecinin ardından 29 Ekim 2018’de açıldı. Yeni terminal, uluslararası standartlarda ve yılda 50 milyona kadar yolcuya hizmet verebilecek şekilde inşa edilmiştir.

İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın en işlek üçüncü havalimanıdır. Aynı zamanda dünyanın en yoğun 10. şehridir. Havalimanının iki terminali ve toplam altı pisti vardır.

İstanbul, ziyaretçilerini ağırlayacak çok sayıda otele sahiptir. Beş yıldızlı oteller, dört yıldızlı oteller, üç yıldızlı oteller ve iki yıldızlı oteller var.

Bu bölüm İstanbul havalimanı ve çevresindeki konaklama hakkındadır.

– İstanbul Atatürk Havalimanı, Avrupa’nın en işlek havalimanlarından biridir ve dünyanın en işlek havalimanlarından biridir.

– Havalimanı, yılda 90 milyon yolcuya kadar hizmet verme kapasitesine sahip olup, yolcu trafiği açısından dünyanın en yoğun havalimanlarından biridir.

– İstanbul’un Avrupa yakasında, şehrin tarihi merkezinin yakınında, Yeşilköy olarak bilinen bir bölgede, Sultanahmet’e yaklaşık 20 km ve Taksim Meydanı’na 10 km uzaklıkta yer almaktadır.

– Havalimanında 5 pist ve 105 biniş kapısı, toplam 200 check-in kontuarı ve 2000’den fazla araçlık park yeri bulunmaktadır.

– İstanbul Havalimanı’nda dış hat uçuşları için Terminal 1 ve iç hat uçuşları için Terminal 2 olmak üzere iki terminal bulunmaktadır.

– Dış hatlar terminali, Türkiye dışındaki noktalara uçan birçok havayolunun yanı sıra Pegasus Havayolları, easyJet gibi düşük maliyetli havayollarına ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul havalimanı, Türkiye’nin en büyüğü ve Avrupa’nın en işlek havalimanlarından biridir. Yıllık 90 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahiptir.

Havalimanında biri dış hatlar, diğeri iç hatlar için olmak üzere iki yolcu terminali bulunuyor. Dış hatlar terminali, İstanbul’un Avrupa yakasında yer almaktadır ve dünyanın birçok noktasına bağlantı sağlamaktadır. İç hatlar terminali, İstanbul’un Anadolu yakasında yer almakta olup, Türk Hava Yolları’nın bölgesel uçuşları için bir aktarma merkezi olarak hizmet vermektedir.

Havalimanının biri Avrupa yakasında 8.000 m, diğeri Asya yakasında 12.500 m uzunluğunda iki pisti bulunuyor.

İstanbul, Türkiye’de büyük bir şehir ve dünyanın en kalabalık kentsel alanlarından biridir. Türkiye’nin kültürel, finansal ve endüstriyel merkezidir. İstanbul ekonomisi, 2017 yılında 832 milyar dolarlık gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) ile dünyanın 29. büyük ekonomisidir. İstanbul aynı zamanda 2010’dan 2015’e kadar yıllık yüzde 3,4’lük büyüme oranıyla dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri konumundadır.

Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak da bilinen İstanbul Uluslararası Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunur ve Türk Hava Yolları’nın ana havalimanı olarak hizmet verir. 2017 yılında 75 milyondan fazla yolcuya hizmet veren havalimanı, 2013’ten 2016’ya kadar dört yıl üst üste Skytrax tarafından Avrupa’nın En İyi Havalimanı seçildi.