Booking.com Booking.com

istanbul fatih konaklama yerleri

Konstantinopolis ve Bizans olarak da bilinen İstanbul şehri, Türkiye’nin en popüler destinasyonlarından biridir.

Şehir, zengin tarihi ve güzel mimarisi ile her yıl milyonlarca turisti kendine çekiyor. Dünyada iki kıtayı birbirine bağlayan tek şehirdir: Avrupa ve Asya.

İstanbul’un turistlere sunacağı o kadar çok şey var ki görülmeye değer tüm yerleri listelemek zor. Ünlü tarihi yerler arasında Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii bulunmaktadır.

İstanbul’da otellerden pansiyonlara ve apartlara kadar geniş bir konaklama yelpazemiz var.

İstanbul’da otellerden pansiyonlara ve apartman dairelerine kadar çeşitli konaklama seçenekleri sunuyoruz.

İstanbul birçok zıtlığın şehridir. Doğu’nun Batı ile buluştuğu ve eskinin yeni ile buluştuğu bir yer. Aradığınız ister tarihi yerler, ister kültürel deneyimler veya modern alışveriş olsun, İstanbul’da herkes için bir şeyler vardır.

İstanbul’da Sultanahmet’teki lüks otellerden Anadolu yakasındaki ekonomik hostellere kadar her bütçeye uygun pek çok konaklama seçeneği bulunuyor.

İstanbul Fatih, İstanbul’un en çok rağbet gören semtlerinden biridir. İlçe, Ayasofya Müzesi, Kariye’deki Aziz Kurtarıcı Kilisesi ve Yerebatan Sarnıcı ile ünlüdür.

Semt, 1453 yılında İstanbul’u fetheden ve adını İstanbul olarak değiştiren II. Mehmet’in adını almıştır. Bölge, ‘şehir’ anlamına gelen Stamboul olarak da biliniyordu.

İstanbul Fatih, yaklaşık 300.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve Türkiye’nin en yoğun nüfuslu ilçelerinden biridir.

istanbul fatih konaklama konaklayabileceğiniz ve yaşayabileceğiniz bir yerdir.

İstanbul Fatih, İstanbul’da kalınabilecek en iyi yerlerden biri. Sizin için uygun çok sayıda otel, apartman, pansiyon ve misafirhaneye sahiptir.

İstanbul, dünyanın en çekici turistik yerlerinden biridir. Tarihi yerleri, tatil köyleri, kültürel etkinlikleri ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine sunacağı çok şey var. Konaklama arayanlar için her bütçeye uygun pek çok otel ve pansiyon bulunmaktadır.

İstanbul’daki en iyi ekonomik otellerden bazıları Hotel Saray (3 yıldız), Hotel Gülistan (3 yıldız) ve Hotel Sultania (2 yıldız). Daha lüks bir konaklama isteyenler ise Sheraton Grande Sukhumvit Bangkok veya Hilton İstanbul Bosphorus gibi İstanbul’un 5 yıldızlı otellerine göz atabilirler.