Booking.com Booking.com

istanbul avrupa yakas? konaklama

İstanbul, zengin bir tarihe sahip güzel bir şehirdir. Doğusunda Asya ve batısında Avrupa olmak üzere iki kıta üzerinde bulunan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’da kalacak çok yer var ama İstanbul’un Avrupa yakasında otel arıyorsanız bu liste karar vermenize yardımcı olabilir.

Oteller:

1) The Marmara Pera Hotel – İstanbul’un en iyi otellerinden biridir ve Avrupa’nın en iyi 10 otelinden biri seçilmiştir. The Marmara Pera Hotel, üç yıl üst üste TripAdvisor’ın Mükemmellik Sertifikası ile ödüllendirildi ve birçok başka ödülün de sahibi oldu. Otel ücretsiz Wi-Fi, klima ve ücretsiz kahvaltı sunmaktadır.

2) Çankaya Hotel – Bu otel de İstanbul Avrupa yakasında yer almaktadır ve yukarıda belirtilen diğer oteller gibi ücretsiz Wi-Fi, klima ve ücretsiz kahvaltı sunmaktadır.

İstanbul, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Şehrin ziyaretçilerine sunacağı çok şey var ve Avrupa ve Asya olmak üzere iki yakaya ayrılıyor.

Avrupa yakası, tüm modern kolaylıkları, lüks alışveriş ve eğlence mekanlarını bulacağınız yerdir. Ayrıca otellerin çoğunu bulacağınız yer burasıdır. Asya yakasında camiler, çarşılar ve tarihi yerler daha gelenekseldir.

İstanbul’un çok büyük olduğunu ve bu nedenle şehrin her iki yakasında kendine özgü karaktere sahip pek çok mahalle olduğunu unutmamak önemlidir. Örneğin, Avrupa Yakası’ndaki Taksim Meydanı gece hayatı ve alışverişle doluyken, Asya Yakası’ndaki Ortaköy muhteşem sahil manzaralarına ve bazı mükemmel deniz ürünleri restoranlarına sahiptir.

Umarız bu makale size İstanbul’un iki yakasına genel bir bakış sunmuştur, böylece konaklamanız için hangisinin en iyi olacağına daha iyi karar verebilirsiniz!

İstanbul bir tarih, kültür ve modernlik şehridir. 14 milyondan fazla nüfusu vardır ve Avrupa’nın en büyük beşinci şehridir. İstanbul’un Avrupa yakası, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve gizli geçitleriyle eski dünyanın tüm cazibesini bulacağınız yerdir.

İstanbul’un Avrupa yakası, her ihtiyaca ve bütçeye hitap eden konaklama imkanları sunmaktadır. Lüks otellerden pansiyonlara kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var.

Samimi bir atmosfere sahip uygun fiyatlı bir konaklama arıyorsanız, İstanbul’un Avrupa yakasında kalabileceğiniz bazı harika yerler için aşağıdaki listemize göz atın:

İstanbul, birçok cazibe merkezine sahip bir şehirdir. Şehrin Avrupa yakası turistler için en popüler destinasyonlardan biridir.

İstanbul’un Avrupa yakası, Asya yakasına göre daha rahat, rahat bir yaşam tarzı sunuyor. Bunun nedeni, herhangi bir gökdelenin olmaması ve doğal park ve bahçelerle çevrili olmasıdır. Avrupa yakası da Arnavut kaldırımlı dolambaçlı sokakları ve eski binalarıyla daha geleneksel bir Türk deneyimi sunuyor.

İstanbul asırlardır var olan bir şehir. Türkiye’nin en kalabalık, Avrupa’nın ise en kalabalık 5. şehridir. İstanbul aynı zamanda 17.000.000 nüfusu ile dünyanın en büyük şehirlerinden biridir.

İstanbul’un Avrupa yakası, çok lüks oteller ve tatil köyleri bulabileceğiniz yerdir. İstanbul’un bu tarafı, ziyaret edilecek birçok tarihi yerin yanı sıra bazı güzel manzaralar sunuyor.

İstanbul, Türkiye’de İstanbul Boğazı ile bölünmüş bir şehirdir. İstanbul’un Avrupa yakası, şehrin en gelişmiş kısmıdır ve birçok güzel oteli, restoranı ve diğer ilgi çekici yerleri vardır.

İstanbul, Avrupa’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Hem yerel halk hem de ziyaretçiler için sunabileceği çok şey var. Avrupa yakasında Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Dolmabahçe Sarayı gibi tarihi yerlerin yanı sıra modern alışveriş merkezleri ve gökdelenler gibi birçok cazibe merkezi bulunmaktadır.